Napjainkban a környezetszennyezés és a mindennapi stressz nemcsak az arcbőrt, hanem az egész testet is jelentősen megviseli. Ennek köszönhetően nő a fejbőr ápolásának tudatossága, ami döntő fontosságú a haj jó állapotának megőrzésében. A testápolók és bőrradírok egyre gyakoribbak a hajápolási rutinokban, és ez jó jel! A fejbőrt is rendszeresen tisztítani kell – ez segít megszabadulni a felgyülemlett szennyeződésektől, az elhalt hámsejtektől és a hajformázó termékek maradványaitól.
A márkák jelenleg egyre kifinomultabb peelingekkel versenyeznek egymással, de néha az egyszerűség és a jó kompozíció nyer. Ebben a bejegyzésben a HairTry márka – Acid Queen és Enzymatic King peelingjeit mutatom be, amelyeknek köszönhetően királynőként vagy királyként fogsz vigyázni a hajadra.
Ez csökkenti a faggyútermelést, korlátozza a korpásodást, és felszabadítja a szőrtüszők nyílásait, amelyeket esetleg termékmaradványok vagy elhalt bőr tömítettek el. Ezzel más termékek összetevői is mélyen a bőrödbe juthatnak, amik hatékonyan befolyásolják a haj állapotát. Ezenkívül a rendszeres masszázs serkenti a mikrokeringést, ami jelentősen felgyorsítja növekedést és elemeli a hajszálakat a gyökerektől. Ezzel is megelőzöd az esetleges bőrproblémákat a fejeden, emellett pedig kikapcsolódsz és teszel magaddal valami jót – szerintem mindannyian pihenünk a fodrászszékben, miközben valaki vigyáz a hajunkra 😊.
Természetesen. A fejbőr hámlasztásának különböző típusai vannak – tudj meg többet ebből a cikkből. Ha rendszeresen ápolod arcod és tested bőrét, ne felejts el vigyázni a fejedre is, mert egészséges fejbőr = egészséges haj. Tehát ha szeretnéd, hogy tincseid hosszabb ideig egészségesek és kevésbé zsírosak legyenek, használj rendszeresen az igényeidnek megfelelő peelinget.
A savas változat a kémiai peeling egyik formája, olyan savakkal, amelyek feloldják az elhalt bőrt a fejen. Szabályozzák a faggyútermelést is, sőt némelyek még a gyulladást is csillapítják, ha ilyen gondjaid vannak. Felvitelük nagyon egyszerű, és a lemosás is egyszerű, így nem fogsz észrevenni a bőrödön maradványokat. Az ilyen típusú kozmetikumok összetételében gyakran találhatsz PHA-, BHA- vagy AHA-savat, például szalicil-, glikol-, tej- vagy mandulasavakat.
Másrészt az enzimatikus opció kíméletesebb és alkalmasabb az érzékeny fejbőrre. Az ilyen peeling összetétele enzimeken alapul, amint azt a neve is sugallja. Az alkalmazása során végzett masszázsnak köszönhetően gyengéden hámlasztja a hámréteget és serkenti a mikrokeringést. Megtisztítja a fejbőrt a szennyeződésektől, így az összetevők könnyebben behatolnak a fejbőr mélyébe, és meghosszabbítja a frizura frissességét. Ilyen nevekkel találkozhatsz velük:
Ez nagyon egyéni kérdés, az igényeidtől függ. Ha gyakran használsz hajformázót vagy szilikonos kozmetikumokat, akkor biztosan gyakrabban lesz rá szükséged. Általános szabály, hogy hetente egyszer elegendő. Figyeld azonban a bőröd reakcióit, az biztosan megfelelő határokat állít számodra.
Ez a HairTry márka trichológiai savas hámlasztása akkor fog működni, ha olyan problémákkal küzdesz, mint például:
Kiszerelés: 100 ml | Formula: könnyed gél | Aktív hatóanyagok: 4% mandulasav, 0,8% salicilsav , 3% karbamid, hidratáló növénykomplex
A termék csomagolásán a következő kiemelt termékeket láthatod: mandulasav 4%-os koncentrációban és szalicilsav 0,8%-os koncentrációban, amelyek hatékonyan tisztítják és hámlasztják az elhalt bőrt a fejeden. Az irritáció megelőzése érdekében a márka 3% karbamiddal és hidratáló növényi komplexummal egészítette ki a terméket, hogy ne csak tiszta legyen, hanem hidratált is. Rendszeres használat esetén ez a bőrradír meghosszabbítja a frizura frissességét és megemeli azt a gyökereknél.
Mint a márka minden termékét, ezt is részletes teszteknek vetettük alá. Tehát nézzd meg a fejbőr fotóinak összehasonlítását a termék használata előtt és után:
Próbáld ki az Enzymatic Kinget, ha ezek a problémák ismerősnek tűnnek:
Kiszerelés: 100 ml | Formula: könnyed krém | Aktív hatóanyagok: ficina, sacharid izomerát , alantoin, szkvalán
Ez egy trichológiai fejbőr peeling, közepes hámlasztó erővel. Különösen jól fog működni, ha a bőröd érzékeny, és egyszerre igényel alapos tisztítást és hidratálást. A fügéből nyert enzim – ficin – gyengéden, de hatékonyan távolítja el az elhalt hámsejteket. Ez a kozmetikum segít megszabadulni a kiszáradt kutikulától, megtisztítja a szőrtüszőket és serkenti a vérkeringést, ami serkenti a hajnövekedést.A szacharid izomerát, az allantoin és a szkvalán mélyen hidratálja és megnyugtatja a fejbőrt, és csökkenti a tartós viszketést.
Mindkét vegán termék barna üvegbe van zárva, pipettával, és csökkentett allergén potenciállal rendelkező összetevőkön alapulnak. Ezek pótolhatatlan eszközök a bőrproblémák elleni küzdelemben, amelyek hatékonyan távolítják el az elhalt hámsejteket, oldják a faggyúmirigyek blokkolását, valamint antibakteriális és nyugtató tulajdonságokkal rendelkeznek.
A gyártó ajánlása szerint vittem fel őket – száraz fejbőrre kb 10 percig, de hetente kb. (persze nem mindkettőt egyszerre). Egy szettben használtam őket a Babyhair Fever lotionnal, és ez a kombináció nekem nagyon bevált, de ha érzékeny fejbőröm lenne, akkor kerülném az ilyen kombinációt. Kezdetben azt javaslom, hogy a csomagoláson található ajánlások szerint alkalmazd – átlagosan 10-14 naponta, hogy elkerüld az irritációt. Mosás előtt vidd fel őket száraz fejbőrre, szálanként válaszd el őket. Ezután masszírozza be és hagyja hatni 5-10 percig, majd mosd meg a hajad a szokásos eljárás szerint. Természetesen ne feledd, hogy ne használd mindkét hámlasztást egyszerre egy rutin során. Válaszd ki az igényeidnek megfelelőt, és használd a gyártó utasításai szerint.
Mivel lehetőségem volt mindkét terméket használni, egy helyre gyűjtöttem a gondolataimat, hogy könnyebben tudd kiválasztani magadnak a bőrradírt. Mindkettő nagyszerű és hatékony, csak az igényeinek megfelelően kell kiválasztania őket.
Nekem nagyon bevált ez a peeling. Határozottan meghosszabbította a hajam üdeségét, mert általában ha nem szárítom, másnap már nem néz ki olyan jól, hámlaztás után pedig már a harmadik napon is jól nézett ki. Sőt, sokkal jobban megemelkedtek a gyökereknél és nem kellett a „villogástól” tartanom. Nem volt irritáció, sőt, azt mondanám, hogy megnyugtatta a bőröm.
Az Acid Queen illata igazán kellemes, enyhén teaszerű. Az egyszerű összetevőkből álló termékeknél az a helyzet, hogy az illatanyagok hiánya miatt kellemetlen illatúak lehetnek – itt egyáltalán nem vettem észre. Tökéletesen lemosta a fejbőrt és nem hagyott nyomot a hajon a szokásos dupla mosásnál. Határozottan 5/5-öt kap tőlem, és biztosan visszatérek hozzá.
A király nem rosszabb a királynőnél, akárcsak a sakkban, hatása finomabb, de ugyanolyan fontos 😉.
Kipróbáltam a viszonylag gyorsan zsírosodó fejbőrömön, és édesanyámat is erre biztattam, akinek nincs ilyen problémája – neki elsősorban a térfogat hiánya okozott gondot. Nálam a Queen működött jobban, nála pedig a King, amely ficin tartalmának köszönhetően alaposan tisztít, anélkül, hogy irritációt okozna, és a tövénél felemeli a hajat.
Az illata finomabb, semlegesebb és konzisztenciája is más, tejfehér színben folyik. Nem hagyja el ezt a hűsítő hatást, inkább megnyugtatja a bőrt. A csomagoláson észrevehetsz némi termékmaradványt az átlátszó pipettában – ez teljesen normális a palackban uralkodó nyomás miatt. Ez semmiképpen sem ellenjavallat a termék további felhasználásának, a belsejében nincsenek szennyeződések és a massza kompatibilis a teljes csomagolással.
A hámlasztásról való gondoskodás nem csak az arc- és testápolás, hanem a fejbőr ápolásának is kötelező része. Arra biztatlak, hogy vezesd be a peelinget a bőrápolási rutinodba, és remélem, hogy a fejbőr ápolása kíváncsivá tett. Gondold át, melyik verzió működik jobban a számodra, és feltétlenül vedd fel a rutinodba.
Ha további kérdésed van, fordulj kozmetológusunkhoz a kozmetológiai űrlapunkon keresztül. Írhatsz nekünk Facebookon, Instagramon vagy hívhatod a +36 80 088 597-es telefonszámot.
Tetszett ez a cikk?